Wybierz lokalizację:

Informacje o wynajmie:

Magdalena Makuch

Magdalena Makuch
Leasing Manager
M: +48 510 923 642
T: +48 61 639 75 75
E: magdalena.makuch@vastint.eu

Deweloper:

Vastint

Vastint Poland Sp. z o.o.
Żwirki i Wigury 18a
02-092 Warszawa
T: +48 22 820 91 51
E: info.poland@vastint.eu
www.vastint.eu

Rzecznik:

Ewa Łydkowska Marketing Manager
M: +48 512 647 286
E: ewa.lydkowska@vastint.eu

Business Garden Poznań rośnie w górę

Kompleks Business Garden, usytułowany przy ulicy Bułgarskiej w Poznaniu, nabiera kształtów. W tym tygodniu zakończona została konstrukcja żelbetowa pierwszego z czterech biurowców. Ostateczne zamknięcie stanu surowego nastąpi w ciągu najbliższych czterech miesięcy. Zgodnie z harmonogramem, pierwszy etap inwestycji, obejmujący 42 000 metrów kwadratowych powierzchni biurowej, zostanie otwarty na początku 2015 roku.
30.09.2013

Inwestycja wystartowała w lutym br. Tuż po zakończeniu prac ziemnych i robót związanych z wylewaniem płyty hali garażowej, na placu budowy rozpoczęto „składanie” prefabrykowanych elementów, tworzących szkielet przyszłych biurowców.

- Prace budowlane postępują szybko, co jest ściśle związane z zastosowaną przez nas technologią. Od prawie pięciu miesięcy, na plac budowy każdego dnia przyjeżdża blisko 25 samochodów z prefabrykatami żelbetowymi, z których następnie montowane są kolejne kondygnacje budynków. W tym tygodniu zakończyliśmy prace konstrukcyjne pierwszego z nich. Pozostałe trzy obiekty znajdują się w różnej fazie realizacji. Zgodnie z planem konstrukcja ostatniego z nich będzie gotowa do końca stycznia 2014 r. – mówi Michał Wojciechowski, Project Manager SwedeCenter.

Inwestycja jest w okresie największego nasilenia robót, co oznacza, że na placu budowy pracuje ponad 200 osób i aż 11 dźwigów. Ekipy budowlane wykonują prace betoniarskie i konstrukcyjne. Do chwili obecnej, z planowanych do montażu prawie 9 000 sztuk prefabrykatów zamontowano już 55% elementów, głównie słupów, belek i płyt stropowych. Wykonane roboty pochłonęły 2 300 ton stali zbrojeniowej i 21 500 m3 betonu konstrukcyjnego. Przedstawiając to bardziej obrazowo, wspomnianą ilością betonu moglibyśmy pokryć murawę pobliskiego boiska Stadionu Miejskiego w Poznaniu warstwą o grubości ponad 3 metrów.

Generalny wykonawca prowadzi przygotowania do rozpoczęcia prac instalacyjnych (instalacja elektryczna i mechaniczna) i elewacyjnych, które powinny ruszyć pod koniec października br. Elewacje budynków zostaną wykonane z elementów aluminiowo-szklanych, przedzielonych poziomymi pasami wymurowanymi z cegły klinkierowej, i dopełnione powierzchniami wykończeniowymi z mineralnych płyt elewacyjnych. Zakończenie prac w tym zakresie planowane jest na początku lata 2014 roku.


« Powrót

 

 

 

 

 

Aktualności

03.07.2018

Bank Zachodni WBK renegocjował umowę najmu w Business Garden Poznań i powiększył swoje biuro, dzięki czemu zajmuje obecnie ponad 14 750 m2 i jest...czytaj więcej »

10.04.2018

Vastint Poland podpisał trzy umowy najmu powierzchni biurowej w Business Garden Poznań. Do grona najemców tego innowacyjnego kompleksu dołączyła...czytaj więcej »