Wybierz lokalizację:

Informacje o wynajmie:

Magdalena Makuch

Magdalena Makuch
Leasing Manager
M: +48 510 923 642
T: +48 61 639 75 75
E: magdalena.makuch@vastint.eu

Deweloper:

Vastint

Vastint Poland Sp. z o.o.
Żwirki i Wigury 18a
02-092 Warszawa
T: +48 22 820 91 51
E: info.poland@vastint.eu
www.vastint.eu

Rzecznik:

Ewa Łydkowska Marketing Manager
M: +48 512 647 286
E: ewa.lydkowska@vastint.eu

Business Garden na ostatniej prostej

Ogród to istotny i charakterystyczny element kompleksu Business Garden, który ma nim być nie tylko z nazwy. Aktualnie trwa jego urządzanie. W ostatnich tygodniach dostarczono kilkanaście tysięcy roślin, które zostaną posadzone na obszernym dziedzińcu kompleksu oraz na powierzchniach dachowych. Ostateczne zakończenie prac na terenie ogrodu nastąpi do końca grudnia br.
08.12.2014

Michał Wojciechowski, Project Manager Business Garden Poznań komentuje: „Wewnętrzny ogród powstaje praktycznie w całości na stropie garażu podziemnego. Specyfika podłoża miała ogromny wpływ na dobór roślinności. W ogrodzie będą dominować gatunki drzew średniej wielkości, o nierozbudowanej bryle korzeniowej.”
 
Klony polne, głogi szlachetne, jarzęby i wiśnie są sadzone w szpalerach, podkreślających ciągi piesze oraz w postaci regularnych kwitnących gajów symbolizujących sady. Dla rozluźnienia kompozycji pojawiło się także kilka swobodnie rosnących grup drzew. W sumie, w ogrodzie zasadzonych zostanie 217 drzewek.  
 
Jakub Stanowski, Inspektor Nadzoru Terenów Zielonych  dodaje: „Oprócz typowych nasadzeń, projekt przewiduje również obecność tzw. wysp. Są to zwarte skupiska drzew posadzonych w betonowych donicach, zbieżnych architektonicznie z fasadami budynków.”
 
W uzupełnieniu do roślin drzewiastych planuje się posadzić ponad 14 000 sztuk krzewów ozdobnych. Wokół elewacji budynków nasadzenia z ozdobnej porzeczki alpejskiej tworzyć będą wąskie pasy żywopłotów, zaś zwarte ściany berberysów oddzielać chodniki oraz zatoki parkingowe.  
 
Projekt przewiduje także elementy małej architektury. W sąsiedztwie wysp ustawione zostały szeregi ławek. Wydzielone są już także strefy odpoczynku z altanami oraz sportu, gdzie zaplanowano pole do gry w koszykówkę i boule. Do stref prowadzą ażurowe pasma płyt chodnikowych ułożonych w trawnikach.  
 
Zgodnie z duchem zrównoważonego budownictwa, tereny zielone wokół kompleksu będą nawadniane głównie wodami opadowymi.  Na terenie ogrodu przygotowano specjalne zbiorniki magazynujące deszczówkę. Funkcję magazynowania wody będzie pełniło także zielone pokrycie dachów.


« Powrót

 

 

 

 

 

Aktualności

03.07.2018

Bank Zachodni WBK renegocjował umowę najmu w Business Garden Poznań i powiększył swoje biuro, dzięki czemu zajmuje obecnie ponad 14 750 m2 i jest...czytaj więcej »

10.04.2018

Vastint Poland podpisał trzy umowy najmu powierzchni biurowej w Business Garden Poznań. Do grona najemców tego innowacyjnego kompleksu dołączyła...czytaj więcej »